444 77 02
444 77 02

Sigorta7 İnternet Kanalıyla Teklif Alma ve Poliçe Satın Alma İşlem Rehberi

4dk
01 Ocak 2024

Teklif Alma İşlemleri

www.sigorta7.com’dan sigorta teklifi alarak, fiyat ve teminatları aynı ekranda görebilirsiniz. Web sitemizden Kasko, Trafik Sigortası, Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, Özel Sağlık Sigortası, Dijital Güvenlik Sigortası, DASK, Evcil Hayvan, İhtiyari Mali Mesuliyet, Konut ve Cep Telefonu sigortaları satın alınabilmektedir.

Belirtilen satın alma adımları Trafik Sigortası için örneklerle gösterilmiş olup, diğer ürünlerde benzer süreç izlenmektedir. (Örnek konut sigortaları için UAVT kodu istenmektedir.) Verilen bilgiler ürün bazlı olarak farklılık gösterebilir.

www.sigorta7.com ana sayfasından “Trafik Sigortası” butonuna tıklayın. Ardından sigorta teklifi çalışabilmek için gerekli bilgilerin doldurulması gereken sayfaya yönlendirme yapılacaktır.

Ana sayfada yer alan “Trafik Sigortası” butonuna tıklayınız.

sigorta7 online sigorta teklifi alma işlem rehberi

Butona tıkladıktan sonra Trafik Sigortası sayfasına yönlendirileceksiniz. Bu sayfada trafik sigortası ile ilgili aklına takılan sorulara cevap bulabilirsiniz.

Teklif almaya devam etmek için aşağıdaki ekrandaki ilk alana T.C. kimlik numaranızı, ikinci alana da Plakanız Var ise plaka bilgilerinizi yok ise Plakam Yok butonuna tıklayarak T.C. kimlik numaranızı ve araç plaka ili bilgilerini girerek “Trafik Sigortası Teklifi Al” butonuna tıklayınız.

trafik sigortası teklif al

Size özel teklifler sunabilmemiz için aracınızın plakasını giriniz.

Eğer aracınızın bir plakası var, bu bilgiyi ilgili alana giriniz.

online sigorta

Ardından Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi’nin (SBM) zorunlu kıldığı üzere doğum tarihini doğrulamanı isteyeceğiz.

online sigorta teklifi alma

Daha sonrasında cep telefonu ve e-posta adresinizi giriniz.

sigorta7 online sigorta poliçesi

Girmiş olduğunuz bilgileri kullanarak size özel kampanya ve indirimler hakkında bilgilendirmek ve en uygun teklifi sunabilmek için sizden izin talep edeceğiz. Bu izni vermeniz durumunda, fırsat ve kampanyalardan ilk siz haberdar olacaksınız.

online sigorta kampanyaları

Eğer plakanızı girdiyseniz, lütfen aracınızın ruhsat bilgilerini de giriniz. Henüz bir plakanız yoksa, lütfen önce aracınızın bulunduğu ili seçin ve ardından gerekli bilgileri giriniz.

trafik sigortası ruhsat bilgileri

Aracınızın gerekli bilgilerine, Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) aracılığıyla ulaşmaya çalışacağız. Tüm gerekli bilgilere ulaşabilirsek aşağıdaki ekran gibi araç bilgilerinin özetini göreceksin. Eksik bir bilgi olması durumunda, bu bilgiyi girmenizi isteyebiliriz. İşlemlerinizi tamamladıktan sonra, “İleri” butonuna tıklayarak tekliflerin listelendiği ekrana yönlendirileceksiniz.

zorunlu trafik sigortası araç bilgileri

Eğer mevcut bir poliçeniz varsa, sistemimiz üzerinde mevcut poliçe bilgilerinizin özetini görüntüleyebileceksiniz. “Teklif Al” butonuna tıklayarak, sizin için hazırlanan en uygun teklifleri teklif ekranında inceleyebilirsiniz.

Eğer mevcut bir poliçen varsa:

trafik sigortası poliçesi

Eğer mevcut bir poliçeniz yoksa, “Mevcut ya da yeni Trafik poliçem yok” seçeneğini işaretleyip “Teklifleri Getir” butonuna tıklayarak sizin için hazırladığımız en uygun tekliflerin listelendiği ekrana ulaşabilirsiniz.

Eğer mevcut bir poliçen yoksa:

en uygun sigorta teklifi almasigorta7 sigorta teklifleri

Listeleme ekranında, sizin için En Ucuz, Önerilen ve Kapsamlı olan teklifleri işaretledik.

Farklı sigorta şirketlerinden gelen teklifleri incelediğiniz ekranda, ihtiyaçlarınıza en uygun olanı seçebilir, teminat detaylarını inceleyebilir ve ürünleri kendi arasında karşılaştırabilirsiniz. Seçiminizi yaptıktan sonra, satın almak istediğiniz ürün için “Satın Al” butonuna basarak işleminizi tamamlayabilirsiniz.

online sigorta teklifi

Trafik Sigortası satın alım sürecinde, aracınıza ait bilgileri doğruladıktan sonra, “Hemen Satın Al” butonuna tıklayarak ödeme sayfasına ilerleyebilirsiniz.

sigorta poliçe bilgileri

Kart bilgilerinizi girerek ve istediğiniz taksit seçeneğini işaretledikten sonra “Ödemeyi Onayla” butonuna tıklayın. 3D doğrulama adımını tamamladığınızda poliçeniz anında başlar.

online sigorta satın al

Ödemeyi onayladığınız anda poliçeniz hazır olacak ve isterseniz belgeyi hemen indirebilirsiniz.

online sigorta poliçesi

Poliçeniz hazırlandı ve e-posta adresinize gönderildi! www.sigorta7.com’u tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Herhangi bir sorunuz veya hasar durumunuz olması halinde 444 77 02 numaralı Müşteri Hizmetleri hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Uyarılar

Kullanıcı Sözleşmesi’ne buradan ulaşabilirsiniz. Sözleşmeye elektronik olarak verdiğin onayın kayıtları sistemlerimizde tutulmaktadır. Ancak, standart sözleşme içeriğinde değişiklikler yapılmış olabileceğinden, kullanıcının onayladığı metne göre farklılıklar içerebilir. Kullanıcı Sözleşmesini, web sitemizin ana sayfasında bulunan ilgili link üzerinden her zaman görüntüleyebilirsiniz. Kişisel verileriniz, KVKK ve ilgili diğer mevzuatlara uygun olarak gizlilik politikası çerçevesinde saklanmakta ve işlenmektedir.

Sigorta7’nin tüm iletişim kanallarından alacağın hizmetler nedeniyle bir ihtilaf olması durumunda Türk hukuku uygulanacak ve her yıl ilan edilen değere kadar Kullanıcı/Üye’nin yerleşim yerindeki ürün satın aldığı veya ikametgahının bulunduğu yerdeki İl veya İlçe Tüketici Sorunları Hakem Heyetleri, söz konusu değerin üzerindeki ihtilaflarda ise İstanbul (Merkez) mahkemeleri ve icra daireleri yetkili olacaktır.